Gå til hovedinnholdet.

Hva leter du etter?

FV 128 stenger mellom Slitu og Askim!

Dette gjelder linje 640 og linje 9. Siste holdeplass som blir betjent før man kjører ut på E18 er Brennemoen og den første som blir betjent igjen er Sekkelstenkrysset. 

Holdeplassene som ikke betjenes i denne perioden er: Morenen Syd, Sletner, Slitu, Næringsrud, Slitusletta, Fuskbakken

 

Sist oppdatert: 07.07.2025 09:23
Ukrainere reiser gratis med kollektivtrafikken i Oslo og Viken

Ukrainere reiser gratis med kollektivtrafikken i Oslo og Viken

Fra i dag kl. 13.42 får Ukrainere reise gratis kollektivt i Oslo og Viken inntil videre.

Ukrainske pass og ID-kort vil være gyldige som billett i kollektivtrafikken i Oslo og Viken fremover. Dette gjelder også kollektivselskapene Brakar og Østfold kollektivtrafikk.

– Dette er vi glad for at våre kollektivselskaper samler seg om. Vi skal gjøre alt vi kan av store og små tiltak som bidrar til å gjøre det litt bedre for ukrainere som har måttet flykte fra denne grusomme krigen. Dette er et eksempel på et slikt tiltak som forhåpentlig kan bidra til at hverdagen i et helt nytt land blir litt bedre, sier fylkesrådsleder Siv Henriette Jacobsen og fylkesråd for samferdsel Olav Skinnes.

Dette innebærer at ukrainske flyktninger kan bruke passet eller ID-kortet som gyldig billett i kollektivtrafikken i Oslo og hele Viken for reiser med Brakar, Ruter og Østfold kollektivtrafikk.
Tilsvarende er gjort flere steder i Europa, og tiltaket gjelder foreløpig på ubestemt tid.

 

Kilde: Aftenposten/NTB.